X
 • 28.12.2015
 • Vytvořil Vladimír Svozil
 • kategorie Novinky

Vypínaní veřejného osvětlení nezvyšuje kriminalitu

Alespoň takto zní zpráva z Velké Británie, kde provedli rozsáhlou studii mezi municaplitami, u kterých dochází k tlumení nebo dokonce k úplnému vypínaní veřejného osvětlení. Analýzou byla podrobena data za dobu 14 let z celkem 62 okrsků, kde byly nasazeny technologie, které tlumí veřejné osvětlení, částečně vypínají nebo dokonce zcela odepínají veřejné osvětlení od zdroje napájení. Všechny tyto varianty byly zaváděny z důvodu snížení energetické náročnosti soustavy veřejného osvětlení.

Výsledky studie byly pro spoustu lidí překvapivé. Z hlediska analýzy kriminality byly vzata data z let 2010-2013 a následně zjištěno v jaké oblasti se daný zločin či přestupek stal, v kterou hodinu a jaký stav v návazanosti na veřejné osvětlení v dané lokalitě je. Kupodivu nebyla zjištěna žádná souvislost mezi intenzitou veřejného osvětlení a množstvím páchaných přestupků.

Všechny autority (a k tomu se i my přikláníme) zdůrazňují důležitost zvážení všech aspektů bezpečnosti při zavádění úsporných opatření na systémech VO. Především však o aspekt bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Řidičům, kteří nemají rozsvícena dálková světla a pohybují se po neosvětlené komunikaci, zbývá velmi málo času na jakoukoli případnou reakci. Bezepčností hledisko by mělo hrát zcela zásadní roli při jakýchkoli změnách zasahujících do soustav veřejného osvětlení.

Zdroj informací:

http://www.bbc.com/news/uk-politics-3056921

http://www.bbc.com/news/uk-33692675

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a přeji si být kontaktován specialistou na veřejné osvětlení

  Buďte s námi ve spojení

  Nechte nám na Vás kontakt, náš specialista vás bude do 24 hodin kontaktovat a nabídne vám nejvýhodnější variantu přesně podle vašich potřeb a přání.

  Enerfis s.r.o. / Akté spol. s.r.o.
  Drtinova 557/10 / Kvítková 248
  Praha 5 150 00 / Zlín 760 01
  Česká Republika

  info@verejnesvetlo.cz
  tel: +420 222 766 960

  Bankovní spojení: Moneta Money Bank, č.ú.: 203812527/0600

  Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 184207