X
 • 13.8.2016
 • Vytvořil Vladimír Svozil
 • kategorie Novinky

Ve městech se začínají projevovat Smart City koncepce

Moderní technologie již dávno pronikly do běžného života, ale teprve nyní se začíná více mluvit o jejich nasazení v městech. Smart city koncepce začínají dostávat prostor v oblastech energetiky, řešení odpadů, sběru dat obecně, nebo při komunikaci s občany. Vše s jasným cílem. Zvýšit efektivitu chodu města.

U veřejného osvětlení se smart city řešení týkají především inteligentního řízení. V posledních letech se města soustředila hlavně na změnu technologie. Ač to nebylo zdaleka ekonomicky výhodné, pustili se hromadně do nasazení LED svítidel. Mnohdy za cenu snížení kvality osvětlení komunikací. Nyní se situace posouvá do možnosti regulovat světla samostatně. Každé svítidlo může být rozsvíceno nezávisla na sobě nebo je možno regulovat jeho intenzitu separátně od ostatních svítidel v okruhu. To vše přispívá k snížení energetické zátěžě města.

S naší aplikací Enectiva určené pro monitoring energií se oblasti veřejného osvětlení věnujeme již od roku 2013. Pomoci Enectivy monitorujeme významné množství úsporných projektů. Díky vhodně zvolené technologii lze jednak ušetřit spoustu prostředků. Návratnost nemusí být nikterak závratná. Z našich zkušenosti se lze pohybovat na dobách návratnosti do čtyř let.

Pokud Vás zajímají více úsporné projekty na veřejném osvětlení, rádi si s Vámi domluvíme osobní schůzku.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a přeji si být kontaktován specialistou na veřejné osvětlení

  Buďte s námi ve spojení

  Nechte nám na Vás kontakt, náš specialista vás bude do 24 hodin kontaktovat a nabídne vám nejvýhodnější variantu přesně podle vašich potřeb a přání.

  Enerfis s.r.o. / Akté spol. s.r.o.
  Drtinova 557/10 / Kvítková 248
  Praha 5 150 00 / Zlín 760 01
  Česká Republika

  info@verejnesvetlo.cz
  tel: +420 222 766 960

  Bankovní spojení: Moneta Money Bank, č.ú.: 203812527/0600

  Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 184207