X
 • 6.10.2014
 • Vytvořil Vladimír Svozil
 • kategorie Novinky

V Kodani se testuje veřejné osvětlení budoucnosti

V Kodani se rozhodli dát prostor soukromým firmám, aby mohly testovat různé varianty technologií pro veřejné osvětlení. Dánsko je průkopníkem energeticky efektivních technologií, a tak se nelze divit, že Kodaň bude příkladem v rámci hledání úspor elektrické energie. Firmy a vědci dostali k dispozici celkem 9 km ulic a dohromady nabídky využilo 25 různých firem, které se na veřejné osvětlení dlouhodobě soustředí.

A jaké technologie se v ulicích testují? Jedná se o zdroje napájené pomocí solární i větrné energie. Vybaveny jsou různými senzory na měření rychlosti větru, kvality ovzduší, hustoty dopravy, stejně tak jsou vybaveny senzory pohybu, kdy veřejné osvětlení ulic upravuje svůj světelný tok dle aktuální potřeby. Všechna svítidla jsou připojena k Internetu a vědci tak dostávají informace v reálném čase. Více o projektu DOLL na jeho stránkách zde.

 

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a přeji si být kontaktován specialistou na veřejné osvětlení

  Buďte s námi ve spojení

  Nechte nám na Vás kontakt, náš specialista vás bude do 24 hodin kontaktovat a nabídne vám nejvýhodnější variantu přesně podle vašich potřeb a přání.

  Enerfis s.r.o. / Akté spol. s.r.o.
  Drtinova 557/10 / Kvítková 248
  Praha 5 150 00 / Zlín 760 01
  Česká Republika

  info@verejnesvetlo.cz
  tel: +420 222 766 960

  Bankovní spojení: Moneta Money Bank, č.ú.: 203812527/0600

  Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 184207