X
 • 12.1.2020
 • Vytvořil Vladimír Svozil
 • kategorie Novinky

Řízení veřejného osvětlení

Snaha snížit spotřebu veřejného osvětlení přínáší nová technická řešení v oblasti měření a regulace pro tyto systémy. Jedním z nich je možnost využití PLC (Programovatelných logických automatů) pro vzdálený monitoring a řízení následně přes online aplikaci. PLC kontroler zajišťuje veškerou inteleginci. Je možné jej naprogramovat pro využití různých časových programů nebo ve spojistosti se senzory denního oslunění.

Zajímavé možnosti skýtá regulace jednotlivých lamp. Každá lampa může pak v jeden moment svítit zcela jinak, podle aktuálních potřeb v daném místě. Jednou z možností jak toho dosáhnout je využití IQRF technologie, za jejímž vývojem stojí česká firma Microrisc z Jičína. Každá lampa obsahuje malý rádiový modul komunikující na frekvenci 868 MHz, který komunikuje obousměrně s centrální jednotkou PLC, která je umístěna v rozvaděči veřejného osvětlení. Ta vydává pokyny a přijímá informace o stavu lampy včetně světelného zdroje. S lampami komunikuje pomocí IQRF, s online aplikací pak za pomoci SIM karty, přes kterou je připojena do Internetu.

Kromě snížení energetické náročnosti je další výhodou lepší zajištění servisu systému veřejného osvětlení. Lampa, která vykazuje závodu je lehce detekovatelná a údržba celého systému včetně plánování se stává mnohem snažší. Pro technologii není nutná výstavba rádiové sítě, jelikož každá lampa se s chipem IQRF stává jak vysílačem, tak přijímačem. Toho lze využít i jiných smart city projektech, kde je potřeba z terénu sbírat různá data.

HLAVNÍ VÝHODY ŘÍZENÍ ZA POMOCI PLC

• Nižší spotřeba elektřiny
• Snížení provozních nákladů
• Vyšší bezpečnost na ulicích
• Vyšší flexibilita v osvětlenosti ulic
• Možnost vypínat a zapínat jednotlivé lampy vzdáleně
• Možnost lapmy stmívat na různé úrovně
• Využití radiové sítě pro další účely

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a přeji si být kontaktován specialistou na veřejné osvětlení

  Buďte s námi ve spojení

  Nechte nám na Vás kontakt, náš specialista vás bude do 24 hodin kontaktovat a nabídne vám nejvýhodnější variantu přesně podle vašich potřeb a přání.

  Enerfis s.r.o. / Akté spol. s.r.o.
  Drtinova 557/10 / Kvítková 248
  Praha 5 150 00 / Zlín 760 01
  Česká Republika

  info@verejnesvetlo.cz
  tel: +420 222 766 960

  Bankovní spojení: Moneta Money Bank, č.ú.: 203812527/0600

  Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 184207