X
 • 19.3.2019
 • Vytvořil adam
 • kategorie Novinky

Může být moderní LED veřejné osvětlení toxické?

V dnešní době probíhá v mnoha městech masivní vyměňování starého neefektivního veřejného osvětlení za modernější, úspornější a spolehlivější LED osvětlení. To má samozřejmě z následek úsporu energie, provozních nákladů, možnost konceptu Smart City, nicméně často se opomíná na vliv LED osvětlení na lidské zdraví.

Právě LED osvětlení totiž často svítí nepřirozenou intenzitou, která škodí nejen lidskému oku, ale má i celkový vliv na lidské zdraví. Škodlivou složkou tohoto světla je tzv. modré světlo (kterému se věnujeme v našem článku o vlivu modrého světla na lidský organismus). Modré světlo je lidskému tělu přirozené během dne, jenže s nástupem noci se z něj stává nechtěný prvek, který může ovlivnit náš biologický rytmus, hormonální tvorbu, či celkový pocit odpočatosti.

Proto je důležité dynamicky řídit barvu vyzařovaného světla. Nejjednodušším řešením je při soumraku postupně odstranit modrou složku a zároveň přidat složku červenou a žlutou. Při rozednění poté vrátit barvu světla do původního složení.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a přeji si být kontaktován specialistou na veřejné osvětlení

  Buďte s námi ve spojení

  Nechte nám na Vás kontakt, náš specialista vás bude do 24 hodin kontaktovat a nabídne vám nejvýhodnější variantu přesně podle vašich potřeb a přání.

  Enerfis s.r.o. / Akté spol. s.r.o.
  Drtinova 557/10 / Kvítková 248
  Praha 5 150 00 / Zlín 760 01
  Česká Republika

  info@verejnesvetlo.cz
  tel: +420 222 766 960

  Bankovní spojení: Moneta Money Bank, č.ú.: 203812527/0600

  Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 184207